KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 11752008
nr 1175 2008
Otto Rudolf Schatz
(1900-1961), Österrike
Akvareller, 17 st. 1953, inbundna, slutvinjetten sign. O. R. SCHATZ, Wien, bladets mått: 24,5x 22
Otto Rudolf Schatz, österrikisk bildkonstnär och grafiker född 1900, död 1961.
måndag 16 april 2018
kl 18:02:49
Otto Rudolf Schatz
Läs mer om Otto Rudolf Schatz